Angol nyelvi előkészítő évfolyammal induló oktatás
"Ahány nyelvet beszélsz, annyi embert érsz."
- IV. Károly
A programról
E nyelvi csoport indításával az intézmény célja nem egyszerűen az, hogy a tanulók emelt szintű érettségi vizsgára készüljenek fel. A fő hangsúly a kommunikációs készségek fejlesztésén, a használható nyelvtudás megszerzésén van. Célunk az, hogy a tanulók képesek legyenek tudásukat önállóan továbbfejleszteni és más idegen nyelvekre alkalmazni.
Az első idegen nyelv óraszámai tanévenként: heti 12; 5; 5; 5; 5, a második idegen nyelv óraszámai: 6; 3; 3; 3; 3. A diákok az angol és a német nyelv emelt szintű oktatása mellett a digitális kultúrát heti 3 órában tanulják a 9/ny osztályban (előkészítő évfolyamon).
A képességfejlesztésre fordítandó időkereten belül magyar, matematika és testnevelés órákat szervezünk, ezáltal lehetővé válik a további tanulmányok jobb megalapozása, illetve egy-két tárgyból a tanítási idő megnövelése.
A felsőbb évfolyamokon folytatódik az angol és német nyelv, valamint a digitális kultúra emelt óraszámú oktatása, majd a továbbtanulási szándéktól függően a 10. év végén tantárgycsoportot választanak a tanulók.
Cél, hogy az érettségi bizonyítványt szerzett tanulók legalább 80%-a az első idegen nyelvből rendelkezzen a KER szerinti B2 szintű nyelvtudást igazoló érettségi eredménnyel vagy államilag elismert nyelvvizsgával (középfokú). A második idegen nyelvből az oktatás feltételeit úgy alakítjuk ki, hogy a tanulók számára a kötelező tanórákon teljesüljenek az emelt szintű érettségire való felkészítés feltételei.
Jelentkezés, felvételi
A tanulmányi területre történő felvételről az általános iskolai eredmények és a központilag kiadott egységes feladatlapokkal megszervezett magyar nyelvi és matematika írásbeli vizsga eredménye alapján döntünk.
A központi írásbeli felvételire történő jelentkezés határideje (bármely szervező intézménybe): 2024. december 2.
A felvételi vizsga időpontja: 2025. január 18. 10 óra
A pótló felvételi vizsga időpontja: 2025. január 28. 14 óra
Pótló írásbeli vizsgát csak azok a tanulók írhatnak, akik az előző írásbelin alapos ok miatt nem tudtak részt venni. Vizsgaismétlésre nincs mód.
A programra felvételiző tanulók rangsorolása az alábbiak szerint történik:
(1)
- a tanulmányi eredmények 7. évfolyam év végi és a 8. évfolyam első félévi osztályzatainak átlaga alapján (magyar nyelv, irodalom, történelem, matematika, első idegen nyelv, fizika, kémia, biológia, földrajz, digitális kultúra) - maximálisan elérhető 100 pont (100%);
vagy
(2)
- a tanulmányi eredmények 7. évfolyam év végi és a 8. évfolyam első félévi osztályzatainak átlaga alapján (magyar nyelv, irodalom, történelem, matematika, első idegen nyelv, fizika, kémia, biológia, földrajz, digitális kultúra) - maximálisan elérhető 100 pont (50%);
- az egységes írásbeli felvételi vizsga eredménye magyarból és matematikából - maximálisan elérhető 100 pont (50%).
Az (1) vagy a (2) lehetőség közül a kedvezőbbet vesszük figyelembe!
Az írásbeli felvételi eredményéről 2025. február 7-ig értesítjük a tanulókat.